Historia naszej działalności

Doświadczenie i innowacyjność

Dytrych

Nasza działalność rozpoczęła się w 1978 r. Przekształcała się, rozwijała i dopracowywała technologie. W 2002 r. została założona Firma PHU Dytrych Sp. z o.o.

Już od wielu lat nasza firma specjalizuje się w usługach związanych z konserwacją zabytków tj. renowacja, anty korozja, docieplanie budynków. Firma wykorzystuje przy pracach innowacyjną technologię TORBO umożliwiającą precyzyjne czyszczenie na mokro oraz na sucho. Stawiając na rozwój spółka zainwestowała w nowe technologie głównie biotechnologie oraz nanotechnologie. Na przestrzeni lat prowadziła również kilka projektów związanych z działalnością badawczo-rozwojową m.in. w zakresie termowizji w medycynie (wraz z Instytutem Elektroniki Politechniki Łódzkiej), a także oświetlenia medycznego LED.

Od 2011 roku firma Dytrych rozwija technologię fotokatalitycznego oczyszczania powietrza. Działalność badawczo rozwojowa rozwinęła się szczególnie za sprawą Programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w ramach działania 1.4 Wsparcie projektów celowych osi priorytetowej 1.Badania i rozwój nowoczesnych technologii pt.: „Opracowanie innowacyjnej w skali świata technologii produkcji urządzeń do oczyszczania powietrza”. Ważną również inicjatywą dla naszej działalności było wzięcie udziału w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu Gekon – Generator koncepcji ekologicznych pt.: „Fotokatalityczne oczyszczanie strumieni powietrza”.

Od samego początku realizowania projektów korzystamy ze wsparcia jednostek naukowych m.in.: Politechniki Gdańskiej, Katedry Technologii Środowiska- Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, a także Instytut Medycyny Pracy. Efektem realizowanych wspólnie projektów są produkty aktualnie wprowadzane na rynek.

Współpraca

Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Uniwesytet Medyczny w Łodzi

Uniwesytet Medyczny w Łodzi

Atesty

Poniżej przedstawiamy atesty jakie posiadają nasze urządzenia

  • Atest PZH CAIA Pobierz
  • Atest PZH Ventus 150/300 Pobierz
  • Wyniki badań Politechnika Łódzka Pobierz
  • Elektrokompatybilność Ventus 150 Pobierz
  • Wyniki badań Proteon Pharmaceuticals Pobierz
  • Kompatybilność Elektromagnetyczna CAIA Pobierz
  • Zaświadczenie Uniwersytet Medyczny w Łodzi Pobierz
  • Opinia o CAIA Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Pobierz

Sprawdź

nasze produkty, a nie zawiedziesz się.